Realizacja II etapu budowy mieszkań czynszowych

Wczoraj zainaugurowano II etap realizacji jarocińskiego programu budowy tanich mieszkań czynszowych. 108 kolejnych lokali wybuduje poznańska firma Family House. – Budowane szeregowce wspaniale wkomponowały się w jarociński krajobraz, a już niedługo zamieszkają w nich mieszkańcy. Wszystko idzie zgodnie z planem, jesienią przyszłego roku wszystkie 366 mieszkań zaplanowanych do budowy zostanie oddanych do eksploatacji – powiedział Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

Przypomnijmy, że Jarocin był pierwszym w Polsce samorządem, który już w grudniu ubiegłego roku  rozpoczął prace budowlane w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. W ramach projektu „Jarocin – Twoje miejsce na Ziemi” rozpoczęto wówczas budowę 42 mieszkań na ul. Leszczyce w Jarocinie. Kolejne 120 mieszkań powstaje przy ul. Siedlemińskiej  w Jarocinie, a w oddalonym ok. 4 km dalej Siedleminie następne 96 lokali. W szybkim tempie w jarociński krajobraz wpisują się pnące się w górę piękne szeregowce, a w nich dwu- i trzypokojowe mieszkania dla rodzin z terenu gminy Jarocin. Lokale o metrażach do 55 m2 zostaną wykończone „pod klucz”, a każdy z nich będzie miał indywidualne ogrzewanie gazowe. Również liczniki na wodę i prąd będą oddzielne, co lokatorom umożliwi samodzielne rozliczanie się, bez zaangażowania JTBS-u.

Rozpoczęcie realizacji II etapu projektu oznacza budowę kolejnych 108 mieszkań przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie, dzięki czemu łącznie będzie tam dostępnych 228 nowych lokali. II etap, który wykona Firma Family House będzie kosztował ponad 12,5 mln zł.

Zakończenie budowy wszystkich 366 mieszkań nastąpi jesienią 2018 roku.  – Zapotrzebowanie na mieszkania jest duże – informuje Jerzy Wolski, prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o. O 366 mieszkań aplikuje ponad 600 chętnych i codziennie wpływają dodatkowe wnioski – mówi prezes Wolski. To pokazuje, że potrzebna jest kontynuacja projektu, dlatego będziemy budować dalej – dodaje. Jak informuje prezes JTBS do końca roku zapadnie decyzja, kto z wnioskodawców otrzyma klucze do nowych mieszkań.

Burmistrz Adam Pawlicki podkreśla, że jarociński program budowy tanich, dostępnych mieszkań to pierwszy tego typu projekt w skali kraju. Od początku Jarocin jest liderem i zamierzamy nim być także na finiszu. Budowa tych 366 mieszkań to dobrze zainwestowane w gospodarkę mieszkaniową 50 mln zł – podkreśla burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. – Budujemy mieszkania pod klucz w cenie o połowę niższej niż funkcjonuje na wolnym rynku.  To dobra wiadomość także dla przedsiębiorców, którzy chcą tu lokować firmy, bo będą mogli łatwiej pozyskać pracowników do swoich firm – dodał