Powstaną kolejne mieszkania w gminie Jarocin

Rusza budowa wielorodzinnego budynku mieszkalnego w Witaszycach. Dziś przekazany został plac budowy generalnemu wykonawcy – Investic Sp. z o.o. z Goliny. Realizacja inwestycji ma zostać zakończona do końca sierpnia 2023 roku.

Budynek przy ul. Zapłocie będzie składał się z łącznie 30 lokali mieszkalnych czynszowych o powierzchniach mieszkalnych 55m2 (trzypokojowych, zlokalizowanych na parterze i I piętrze) oraz 35m2 (dwupokojowych zlokalizowanych na II piętrze). Obiekt będzie nawiązywał architekturą i wykończeniem wewnętrznym (wykończenie „pod klucz”) do tych wcześniej zrealizowanych – w Jarocinie, Siedleminie i Potarzycy. W tym dodatkowo zamontowane zostaną windy na każdej klatce schodowej, co będzie udogodnieniem m.in. dla osób starszych. Ponadto na każdej klatce schodowej na parterze będzie wózkownia. Mieszkania na parterze będą posiadały zabudowane tarasy. Budynek będzie wyposażony w instalację fotowoltaiczną, która będzie zasilać części wspólne budynku.

W spotkaniu dotyczącym przekazania placu budowy uczestniczył zastępca burmistrza Jarocina, Robert Ziółkowski oraz prezes JTBS Jerzy Wolski.