Trwa budowa kolejnych mieszkań w gminie Jarocin

Wielorodzinny budynek mieszkalny powstanie przy ul. Zapłocie 1 A w Witaszycach. Zakończenie budowy, która będzie kosztować prawie 8 mln zł, planowane jest w sierpniu 2023 roku.

Obiekt będzie składał się z łącznie 30 lokali mieszkalnych o powierzchniach mieszkalnych 55m2 (trzypokojowych, zlokalizowanych na parterze i I piętrze) oraz 35m2 (dwupokojowych zlokalizowanych na II piętrze – poddaszu).

 Budynek będzie nawiązywał architekturą i wykończeniem wewnętrznym (wykończenie „pod klucz”) do tych wcześniej zrealizowanych – w Jarocinie, Siedleminie i Potarzycy. W tym dodatkowo zamontowane zostaną windy na każdej klatce schodowej, co będzie udogodnieniem m.in. dla osób starszych. Ponadto na każdej klatce schodowej na parterze będzie wózkownia. Mieszkania na parterze będą posiadały zabudowane tarasy. Obiekt będzie wyposażony w instalację fotowoltaiczną, która będzie zasilać części wspólne budynku.

Generalnym wykonawcą jest firma Investic sp. z o.o. z siedzibą w Golinie. Zakończenie budowy planowane jest w sierpniu 2023 roku. Inwestycja ma kosztować ok. 7,83 mln zł. Ok. 2,12 mln zł z tej kwoty stanowi grant przyznany przez Bank Gospodarstwa Krajowego, który gmina Jarocin pozyskała w ramach programu bezzwrotnego finansowego wsparcia budownictwa z Funduszu Dopłat, a ok. 700 tys. zł stanowi wsparcie ze środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Pozostałe środki na realizację inwestycji pochodzą z preferencyjnego kredytu udzielonego przez BGK (program Społecznego Budownictwa Czynszowego) i częściowo ze środków własnych JTBS.