Pierwsze Mieszkania Plus oddano przed dwoma laty w Siedleminie

Dokładnie 2 lata temu nowi mieszkańcy Gminy Jarocin świętowali oficjalne otwarcie pierwszego w Polsce osiedla, które powstało w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. 96 pierwszych lokali wybudowano w Siedleminie, ale jednocześnie w gminie budowano kolejne „Mieszkania Plus”. Będzie ich łącznie 366.

Dwa lata temu Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przekazało lokatorom 96 mieszkań wybudowanych w ramach programu „Mieszkanie Plus”. Pierwsze w Polsce lokale zrealizowane w ramach rządowego programu można było od zaraz zasiedlić, ponieważ zostały wyposażone „pod klucz”. Dwu- i trzypokojowe lokale, o powierzchni 36 m2 lub 55 m2 miały wymalowane ściany, a  na podłogach położone zostały płytki i panele. Kuchnia i łazienka zostały częściowo wyposażone, m.in. w kuchenkę gazową i pełną armaturę. Praktycznie brakowało tylko mebli. Każde mieszkanie wyposażono w indywidualne ogrzewanie gazowe.

Dziś, po 24 miesiącach, mieszkań wybudowanych w gminie Jarocin w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus” jest znacznie więcej. Po Siedleminie, kolejne osiedle powstało w Jarocinie przy ul. Siedlemińskiej. Tam wybudowanych zostało najwięcej lokali. W pierwszym etapie klucze do mieszkań odebrało 120 rodzin. Lada moment w ręce mieszkańców trafią klucze do kolejnych 108 lokali. Trzecie – najmniejsze osiedle z 42 mieszkaniami – powstało przy ul. Leszczyce w Jarocinie.

Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina:

– Jarocin od samego początku był liderem programu „Mieszkanie Plus”. Wybudowaliśmy pierwszych 96 lokali w Polsce. Dziś mamy ich 258, a w najbliższym czasie będzie łącznie 366. Dzięki świetnej współpracy instytucji rządowej, jaką jest BGK Nieruchomości i Gminy Jarocin udało się te mieszkania wybudować w dobrej cenie: 2,5 tys. zł za m2 lokalu wykończonego „pod klucz”. To pozwoliło nam na to, że mogliśmy zaproponować lokatorom bardzo atrakcyjny czynsz. Postawiliśmy sobie cel: wybudować  mieszkania w dobrej jakości i w świetnej cenie. I to nam się udało!