Uroczyste wręczenie kluczy do pierwszych w Polsce mieszkań wybudowanych w Siedleminie w ramach programu „Mieszkanie Plus”

W najbliższą sobotę, w Siedleminie, odbędzie się uroczyste przekazanie pierwszych w Polsce kluczy do mieszkań budowanych w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Oficjalną uroczystość zwieńczy festyn rodzinny przy miejscowej szkole. – Cieszmy się tą wspaniałą chwilą wspólnie, bo to wielki dzień dla całej naszej gminy – mówi burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki, zapraszając do Siedlemina mieszkańców także innych miejscowości gminy Jarocin.

Uroczystość oficjalnego wręczenia pierwszych w Polsce kluczy w ramach programu „Mieszkanie Plus” odbędzie się przy nowych budynkach na ul. Głównej w Siedleminie – 28 kwietnia, o godz. 12.00. Do udziału w spotkaniu zaproszono przedstawicieli parlamentu i rządu. Najważniejsi tego dnia będą jednak przyszli mieszkańcy tych budynków – 96 rodzin, które jako pierwsze w Polsce otrzymały klucze do mieszkań budowanych w ramach rządowego programu.

– Ten ważny moment dla mieszkańców nowych budynków jest jednocześnie niezwykle ważnym momentem dla całej naszej społeczności, bo Jarocin jest pierwszym w Polsce miejscem, gdzie oddaje się mieszkańcom gotowe do zamieszkania lokale wybudowane w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus” – podkreśla burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. Włodarz gminy uważa, że to święto dla całej gminy, dlatego po części oficjalnej odbędzie się festyn rodzinny przy szkole, gdzie przygotowane będą atrakcje dla dzieci i wspólny posiłek dla uczestników wydarzenia.