Umowa na budowę 78 mieszkań podpisana

W miniony piątek – 9 października, podpisana została umowa na budowę 78 mieszkań w Potarzycy. Lokale mają być gotowe do zamieszkania na początku 2022 roku. Inwestycja jest kontynuacją programu budowy mieszkań czynszowych, realizowanego od kilku lat w gminie Jarocin. W jego ramach do tej pory 366 rodzin otrzymało klucze do swoich nowych, czterech kątów.

W ramach przedsięwzięcia, które realizuje Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, powstanie 78 mieszkań czynszowych. Przy ul. Noskowskiej w Potarzycy wybudowane zostaną dwa budynki w takiej samej architekturze, jak przypadku mieszkań, zlokalizowanych w Siedleminie oraz przy ulicy: Siedlemińskiej i Leszczyce w Jarocinie. Do dyspozycji lokatorów będą dwu- i trzypokojowe lokale, o powierzchni 35 m2 lub 55 m2 wykończone „pod klucz”.
Koszt realizacji inwestycji opiewa na blisko 12,7 mln zł, z czego ok. 2,5 mln zł stanowił będzie grant przyznany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Gmina Jarocin pozyskała go w ramach programu bezzwrotnego finansowego wsparcia budownictwa. Pozostałe środki na realizację inwestycji pochodziły będą z preferencyjnej pożyczki, udzielonej przez BGK. Wykonawcą inwestycji będzie lokalna firma INVESTIC Sp. z o.o. z Goliny, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym. – Cieszy mnie fakt, że to właśnie ta firma wygrała przetarg, gdyż niedawno, bo w czerwcu, oddaliśmy do użytkowania 108 mieszkań przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie. Wykonawcą tej inwestycji również była firma Investic, która wykonała to zadanie z wyjątkową starannością i w wysokim standardzie – podkreśla Jerzy Wolski, prezes JTBS-u.