TVN o budowie mieszkań w Jarocinie

Budowane na terenie gminy Jarocin mieszkania czynszowe, realizowane w ramach programu „Mieszkanie Plus” cieszą się dużym zainteresowaniem ogólnopolskich mediów. Nic w tym dziwnego, bo to właśnie Jarocin od początku realizacji rządowego programu jest jego liderem.

Prace budowlane realizowane w ramach programu „Mieszkanie Plus”  rozpoczęły się w Jarocinie już w grudniu ubiegłego roku. W ramach projektu „Jarocin – Moje miejsce na Ziemi” rozpoczęto wówczas budowę 42 mieszkań na ul. Leszczyce. Kolejne 228 mieszkań powstaje przy ul. Siedlemińskiej  w Jarocinie, a w oddalonym ok. 2 km dalej Siedleminie – następne 96 mieszkań.  Łącznie w ramach rządowego programu budowanych jest 366 lokali. 2- i 3-pokojowe mieszkania lokowane są w szeregowcach. Lokale zostaną wykończone „pod klucz”, a każdy z nich będzie miał indywidualne ogrzewanie gazowe. Również liczniki na wodę i prąd będą oddzielne, co lokatorom umożliwi samodzielne rozliczanie się, bez zaangażowania JTBS-u.

– Niespełna rok temu zaczynaliśmy budować pierwsze w Polsce mieszkania w ramach programu „Mieszkanie Plus”. Dziś jesteśmy w końcowej fazie prac. Wszystko idzie zgodnie z planem. Dzięki temu, już 9 grudnia przyszli lokatorzy 258 mieszkań otrzymają wymarzone przydziały na lokale, w których za kilka miesięcy zamieszkają – informuje burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki

Pierwsze klucze do lokali mieszkańcy otrzymają już w marcu przyszłego roku, a jak zapowiada Jerzy Wolski, prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa społecznego wszystkie mieszkania zostaną przekazane lokatorom w 2018 roku. – Zapotrzebowanie na mieszkania jest duże, dlatego myślimy już o budowie kolejnych mieszkań – dodaje prezes Wolski.