Rozpoczynamy budowę kolejnych mieszkań

18 października oficjalnie przekazano plac budowy, na którym powstaną kolejne mieszkania czynszowe realizowane w ramach programu „Mieszkanie Plus”. 108 nowych lokali wybuduje poznańska firma Family House.

Budowa 108 mieszkań rozpoczyna II etap realizacji rządowego programu w Jarocinie. Lokale powstaną przy ul. Siedlemińskiej, a ich wykonanie będzie kosztowało 12,5 mln zł. – Kiedyś, nie tak dawno temu, firmy budowlane z Jarocina jeździły budować Poznań, a teraz przyszedł czas, że to firmy poznańskie  przyjeżdżają budować Jarocin – mówił Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina po podpisaniu umowy na budowę kolejnych mieszkań, tym razem z poznańską firmą Family House. Nowe lokale dołączą do budowanych już na osiedlu przy ul. Siedlemińskiej w ramach I etapu inwestycji – 120 mieszkań. Przypomnijmy, że na terenie gminy Jarocin równocześnie powstają bliźniacze mieszkania także na ul. Leszczyce w Jarocinie i w oddalonym o 4 km Siedleminie. Dwu- i trzypokojowe lokale o powierzchni 35,6 m2  i 55,1 m2 zostaną wykończone „pod klucz”. – Jarocin jest zauważalny przez wszystkie media ogólnopolskie,  jeżeli chodzi o realizację programu „Mieszkanie Plus”, bo lokale, które są u nas budowane rzeczywiście będą ładne, a  co najważniejsze – wykonane z dobrych materiałów – dodał burmistrz. Adam Pawlicki podkreślił, że nie są to mieszkania – jak myślą niektórzy –  socjalne, ale mieszkania o dobrym standardzie, dostępne dla każdego, bo koszt wynajmu takiego mieszkania wyniesie 11 zł za m2 w Siedleminie i 12 zł za m2 w Jarocinie.

– Jesteśmy pod wrażeniem rozwoju Jarocina i działania władz lokalnych – zauważył Jakub Pyżalski, prezes Family House. –  Aż miło patrzeć jak mocno rozwija się Jarocin, jak dużo jest inwestycji, które trafiają bezpośrednio do społeczeństwa i polepszają standard życia.  Ta decyzyjność i szybkość działania to przykład do naśladowania dla innych gmin, a nawet dla dużych miast – dodał.

Zainteresowanie jarocińskimi mieszkaniami jest bardzo duże. –  Te wnioski, które do tej pory zostały złożone, a nie zakwalifikują się do pierwszej  tury przydziału będą brane pod uwagę również w drugiej turze – informował Jerzy Wolski, prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o. w Jarocinie. W ramach całego projektu „Jarocin – Twoje miejsce na Ziemi” wybudowanych zostanie łącznie 366 mieszkań. Inwestycja będzie kosztowała 50 mln zł.  Zakończenie prac nastąpi jesienią 2018 roku, a pierwsze klucze do nowych lokali – otrzymają lokatorzy mieszkań w Siedleminie już w marcu przyszłego roku.

JTBS planuje budowę kolejnych mieszkań. – Zachęcam do składania wniosków, my tej procedury nigdy nie zakończyliśmy. Będziemy ją kontynuować, bo mamy gotowe projekty na budowę kolejnych 174 mieszkań. Czekamy tylko i wyłącznie na decyzję z Warszawy o przyznaniu środków – dodał prezes JTBS.