Rok od przekazania placu budowy przy ul. Siedlemińskiej

Dokładnie rok temu rozpoczęliśmy inwestycję przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie. To właśnie tu w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus” budujemy 228 mieszkań. Z tej okazji zapraszamy do oglądania materiału wideo, w którym zobaczycie postęp prac.

 

 

Jarocin był pierwszym w Polsce samorządem, który już w grudniu 2016 roku  fizycznie rozpoczął prace budowlane w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Przez cały czas pozostaje jego liderem, ponieważ jako pierwszy odda lokale do użytku.

Klucze do pierwszych 96 mieszkań w Siedleminie zostaną przekazane najemcom w drugiej połowie kwietnia. Kolejne 120 mieszkań, powstających w ramach pierwszego etapu prac przy ul. Siedlemińskiej, będzie gotowych w maju, a w czerwcu – 42 mieszkania przy ul. Leszczyce. Z końcem grudnia zakończą się także prace w ramach drugiego etapu inwestycji przy ul. Siedlemińskiej, gdzie powstaje 108 mieszkań.

W sumie w budowie jest 366 mieszkań czynszowych. We wszystkich tych miejscach w szybkim tempie w jarociński krajobraz wpisują się rosnące w górę, piękne szeregowce, a w nich dwu- i trzypokojowe mieszkania dla rodzin z terenu gminy Jarocin. Lokale o metrażach 36 m2 i  55 m2 zostaną wykończone „pod klucz”. Stawki czynszu wyniosą od 11 do 12 zł/m2. Każdy lokal będzie miał indywidualne ogrzewanie. Również liczniki na wodę i prąd będą oddzielne, co lokatorom umożliwi samodzielne rozliczanie się za media.