Pierwsi mieszkańcy nowych lokali w Siedleminie – program „Mieszkanie Plus”

O Siedleminie – małej wiosce spod Jarocina wiele się słyszy ostatnio w ogólnopolskich mediach. A wszystko dzięki trzem nowym szeregowcom wybudowanym tu w ciągu minionego roku w ramach programu „Mieszkanie Plus”. Budynki diametralnie zmieniły krajobraz wioski. Do wczoraj lokale stały puste i czekały na swoich gospodarzy, dziś tętni w nich życie, bo pierwsi najemcy otrzymują do nich klucze.

Niektórzy z łezką w oku oglądają swoje mieszkania, nie wierząc, że ten długo wyczekiwany moment wreszcie nastąpił. Inni od razu przywożą meble i wprowadzają się do wykończonych „pod klucz” mieszkań. – Kuchnia gotowa do zamieszkania, łazienka z białą armaturą, na podłogach w pokojach panele, kończymy wnoszenie mebli  – mówi mieszkaniec lokalu na poddaszu, zaznaczając, że dziś pierwsza nocka w nowym mieszkaniu. Lada dzień zamieszka tu 96 rodzin. W pobliżu szkoła, kościół, cisza i spokój. Piękne miejsce.

Materiał wideo dostępny tutaj

Przypomnijmy, że Jarocin był pierwszym w Polsce samorządem, który już w grudniu 2016 roku rozpoczął prace budowlane w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Zainaugurowano wówczas budowę 366 mieszkań, usytuowanych w trzech różnych lokalizacjach na terenie gminy Jarocin. Najemcy obejmą lokale wykończone „pod klucz”. Stawki czynszu w nowych lokalach wyniosą odpowiednio – 385-420 zł dla mieszkania o wielkości 36 m2 i 605-660 zł – dla lokalu o wielkości 55 m2. Jedną z nich jest miejscowość Siedlemin, gdzie w sobotę – 28 kwietnia o godz. 12.00, podczas uroczystości zorganizowanej przez Gminę Jarocin i Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o. , oficjalnie wręczone zostaną pierwsze w Polsce klucze do mieszkań wybudowanych w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Uroczystość zaszczycą obecnością parlamentarzyści i przedstawiciele rządu.