Kolejne mieszkania czynszowe w Jarocinie

Projekt budowy 400 mieszkań czynszowych w gminie Jarocin wchodzi w następny etap. 23 maja 2017 r. podpisany został aneks do umowy pomiędzy Gminą Jarocin oraz Jarocińskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. a Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych BGK S.A. Na jego podstawie gmina Jarocin rozpoczyna realizację II etapu budowy, tym razem 108 mieszkań czynszowych w Jarocinie przy ul. Siedlemińskiej.

W ślad za podpisanym dokumentem, jeszcze w maju, ogłoszony zostanie przetarg na wykonawcę zadania, którego powinniśmy poznać w lipcu tego roku. Zgodnie z założeniami inwestora budowa ma rozpocząć się w sierpniu, a jej zakończenie zaplanowano na październik 2018 roku.

Zainteresowanie mieszkaniami czynszowymi jest bardzo duże. Dotychczas, w ramach programu wpłynęło do nas 518 wniosków – informuje Jerzy Wolski, prezes JTBS sp. z o.o. Większość z nich złożyli mieszkańcy gminy Jarocin. 80 wniosków pochodzi od osób, które mieszkają poza naszą gminą. Blisko połowę wnioskodawców stanowią rodziny z dziećmi w wieku szkolnym – informuje prezes JTBS-u nie ukrywając, że do zasiedlenia mieszkań preferuje rodziny z dziećmi.

Przypomnijmy, że Jarocin był pierwszym w Polsce samorządem, który już w grudniu ubiegłego roku  fizycznie rozpoczął prace budowlane w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. W ramach projektu „Jarocin – Twoje miejsce na Ziemi” rozpoczęto wówczas budowę 42 mieszkań na ul. Leszczyce w Jarocinie. 120 mieszkań powstaje także przy ul. Siedlemińskiej  w Jarocinie, a w oddalonym ok. 4 km dalej Siedleminie kolejnych 96 mieszkań. Już teraz w budowie jest 258 mieszkań. Podpisanie aneksu umożliwi rozpoczęcie budowy następnych 108.

2- i 3-pokojowe mieszkania lokowane są w szeregowcach. Lokale zostaną wykończone „pod klucz”, a każdy z nich będzie miał indywidualne ogrzewanie gazowe. Również liczniki na wodę i prąd będą oddzielne, co lokatorom umożliwi samodzielne rozliczanie się, bez zaangażowania JTBS-u. Koszt budowy mieszkania nie przekroczy 2 400 zł za m2, czynsz zaś wyniesie w granicach 10-12 zł za m2. Zakończenie całej inwestycji budowy 400 mieszkań nastąpi pod koniec 2018 roku.